Jdi na obsah Jdi na menu
 


září - květen 

Obrazek

 

Bezpečně nejen do školyObrazek

1. Poznávání dopravních značek v okolí školy splněno

2. Bezpečné přecházení přechodů pro chodce  za doprovodu Školní dohledové služby    splněno


3. Návrh vtipné dopravní značky splněno

4. Návštěva policejní služebny  19.10. 2010 splněno
  
Ekologická vozidla ve městě   splněno
  
  6.Dopravní soutěž druhých tříd mosteckých škol  1.10. 2010 
splněno


 7. Prezentace - Den s PČR splněno

 


Obrazek
Přecházíme bezpečně  

Obrazek
Vypravili jsme se za asistence Školní dohledové služby do silničního provozu. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je přejít sami přechod pro chodce.Někteří to zkusili poprvé v životě sami. Názory některých z nás.


Jak se nám líbilo?
Poprvé v životě jsme šli sami přes přechod ( Bára,Míša Sýk. , David,Simon,aneta,Nela B)

Trochu jsme se báli ( Adriana,Míša Sýk. Adam,Bára, Aneta)

Školní dohledová služba nám hodně pomohla.Protože jsme byli hodní a šikovní, dostali jsme sladkou odměnu.

Za odměnu jsme dostali od paní učitelky dárek .Pohráli jsme si na dětském hřišti v parku.Najdete v akcích třídy.

foto na rajčeti

cara048.gif

Poznávání dopravních značek

Pracujeme na  projektu.V hodině Prvouky jsme se vydali do okolí školy a poznávali dopravní značky.Šlo nám to velmi dobře,jen zákaz zastavení a stání se nám pletly.
foto na rajčeti   

Obrazek

         

Obrazek

 

l17.gif
Dopravní značka

Není nic lepšího, než si navrhnout svoji dopravní značku.Užili jsme si hodně legrace, ale nebylo to vůbec snadné.Námi navržené značky vezmeme s sebou na policejní služebnu.Uvidíme, jak se dopravním policistům budou líbit.

foto na rajčeti                                  

 

Obrazek

 

l19.gif

 


Dopravní soutěž žáků 2. tříd

Soutěž se konala  na polygonu v Mostě. Soutěžili mezi sebou 18. ZŠ a naše škola. Družstvo bylo sestaveno z 10 žáků  druhých tříd naší školy. Soutěžili jsme v jízdě na kole  jako cyklisté v silničním  provozu,  nechyběla jízda zručnosti (  přejezd  lávky, podjezd nízkého mostku, slalomová dráha.)  Dokázali jsme , že umíme dopravní značky, víme, jak má být vybavené kolo. Během celého dopoledne se sčítaly jednotlivé body.

Míra obsadil 2. místo z 20 žáků. Blahopřejeme ! ! !

Soutěž pokračuje 5.5. 2011 - třídu reprezentují Terezka a Simon. Budeme jim držet palce.Jak soutěž vypadala se můžete podívat na stránky mosteckého polygonu

 

 

foto na rajčeti

http://www.dopravnisoutez.cz

c8.gif

k2.gif

  Ekologická vozidla ve městě

Šli jsme ke Kahanu. Po dobu 30 minut jsme pozorovali a zapisovali,kolik autobusů na LPG a kol projelo kolem nás.Nejčastěji jsme viděli autobus č. 30.Kol projelo jen několik.Zároveň jsme počítali,kolik projelo kolem nás automobilů na benzín a naftu.Projelo jich za stejnou dobu 70. Každý si asi uvědomí , kolik bylo kolem nás výfukových plynů. Pozorování se nám líbilo, ale byli jsme zklamaní,že v našem městě není více dopravních prostředků na ekologická paliva.

                                                

doprava6.gif

foto na rajčeti                        

linie_123bloger_com_448.gif 

 Den s Policií České republiky

Všechno jednou končí. Dnes jsme ukončili náš projekt. Navštívili jsme hlavní budovu PČR v našem městě v ul. Václava Řezáče.  Přivítal nás  plk. Mgr. Vladimír Danyluk, náčelník všech policistů na okrese Most. Vysvětlil nám, proč mají policisté heslo " Pomáhat a chránit". Předali jsme mu naše dopravní značky, které se mu velice líbily.

A potom nás už čekala samá překvapení. Navštívili jsme oddělení daktyloskopie. Všichni jsme si odnesli otisk našeho palce, viděli jsme, jak se snímají otisky ze skla, nahlédli  jsme do  místnosti, kde se fotografují podezřelé osoby.

Všichni jsme se těšili na policejního psa. Dočkali jsme se. Čekalo na nás pěti měsíční štěně německého ovčáka Ir se svým kapitánem. Ikdyž to bylo psí mimino,už poslouchal svého pána jako dospělý pes.

Opustili jsme budovu a vydali se na policejní dvůr, kde pro nás dopravní  policisté připravili motorku a dvě auta. Všichni jsme si vyzkoušeli,jak se na motorce sedí a kluci prozkoumali policejní auto. Policejní motorka měla moderní vybavení,radar,kameru,počítač. Všechno  jsme prozkoumali.Dokonce nám přijdou do školy fotografie pořízené kamerou na motorce.

Některé děti si vyzkoušeli jaké to je,  mít pouta na rukou.

Návštěva se blížila ke konci. Rozloučili jsme se s naší průvodkyní por. Bartošovou.

Policisté byli překvapeni,jaké máme vědomosti o jejich práci a  kolik důležitých otázek jsme jim položili.

Odnášeli jsme si spoustu zajímavých informací  o práci policistů.Ve škole nám paní učitelka dala i dárky  (omalovánky a policejní auto,které si můžeme s pomocí ročičů složit). Dárky jsme si přinesli z naší návštěvy.

Projekt skončil, všem se nám líbil a co je nejdůležitější, že jsme se dozvěděli i spoustu věcí,které se ve škole nedovíme.

 

Na prezentaci o projektu se podívejte na     

 

youtube.png

 

 

 

 

 

Už se těšíme na další projekt a jsme zvědaví o čem bude.

foto na rajčeti

                                      

196.gif